Fenerbahçe Spor Kulübü, Yüksek Divan Şurası toplantısı düzenleniyor

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Heyeti toplantısı, Kalamış’taki Faruk Ilgaz Tesisleri’nde başladı. Toplantıya Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar ile idare ve divan şurası üyeleri katıldı.

“BİZE KUMPAS KURULDU”

Uğur Dündar: “Tarihimizin en kıymetli Yüksek Divan Şurası toplantılarından birisi olacak. Neden bu türlü söylediğimizi toplantının akışında anlayacaksınız.

Futbolda çok hoş başladığımız dönemde Dünya Kupası ortası sonrası her grubun yaşayabileceği bir duraklama periyoduna girdik. Bunu fırsat bilen derin yapı, Adana Demirspor maçından bu yana gözle görülen bir kumpas içine girdi. Bunun son örneğini İstanbulspor maçında gördük.”

BURAK KIZILHAN: “TARİH YAZDIK”

Burak Kızılhan: “Erkeklerin akabinde bayanlarda da Euroleague’de şampiyon olarak bunu başaran birinci kulüp olduk. Grubumuzun tüm oyuncularını ve teknik takımını yürekten kutluyorum. Ayrıyeten Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Grubumuz da Olympiakos’a 2023 yılındaki birinci iç saha yenilgisini yaşattı. 3 Mayıs’ta herkesi Ataşehir’e bekliyoruz.”

Burak Kızılhan: “Deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için yapmış olduğumuz yardım daveti sonrası stadımız, kıymetli bir uyum merkezi haline gelmiştir. İdare heyetimiz ile birlikte afet bölgesinde çeşitli incelemelerde bulunmak için gözlemlerde bulundu. Hatay ve Kahramanmaraş’a 500’er konteyner bağışlayarak takviye olduk.”

“FAİLİ BELİRLİ MEÇHULLERİ KABUL ETMİYORUZ”

Burak Kızılhan: “Otobüsümüzün kurşunlandığı 4 Nisan 2015’in üzerinden tam 8 yıl geçti. Bu tarih, Fenerbahçe’ye kumpas kurulan 3 Temmuz 2011 ve 12 Mayıs 2012’nin bir öteki yüzüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin bedelli yargı mensuplarına sesleniyoruz: Hukukun sessiz, adaletin tahlilsiz, faillerin meçhul, kabahatlerin cezasız kaldığı 1 gün daha yaşamak istemiyoruz ve faili belirli meçhulleri kabul etmiyoruz.”

“LİGDE BİTEN BİR ŞEY YOK!”

Burak Kızılhan: “Futbol kadromuz Muhteşem Lig ve Türkiye Kupası’nda gayelerimiz doğrultusunda yürüyoruz. Şimdi bir şey bitmiş değil. Bu hafta her şey netleşecek. Adaletin yılmaz savunucusu olan rakibimizin yaptığı algı ve manipülasyonlar artık ayyuka çıkmış durumdadır.”

“BİZ TFF’YE GİDİNCE BASKI OLUYOR”

Burak Kızılhan: “Fenerbahçe, TFF’yi ziyaret edince TFF ve hakemleri baskı altına almaya gitti oluyor. Kendileri yapınca kahramanca haklarını aradılar oluyor. Buradan topyekun Fenerbahçe ile uğraşan topluluğa; Liderimizin, canlı yayında karşı karşıya gelme teklifini yineliyoruz. ‘Onlar mertlik bilmiyor’ dedi ya Galatasaray yöneticisi, mert olan açık yüreklilikle konuşur. Gelin açık açık konuşalım.”

“PFDK’DA FENERBAHÇE DÜŞMANI VAR”

Burak Kızılhan: “PFDK’da vazife alan İlyas Çelik’in isimli şahsın tweetleri var. Kendisi açık bir Fenerbahçe düşmanı. Bu şahıs, TFF’nin en uzman olması gereken heyetlerinden birinde yer alıyor. Bu kişinin tarafsız bir karar vermesi olağan midir? Bu kişinin Fenerbahçe ile ilgili alınacak hiçbir mevzuda kelam sahibi olmasını kabul etmiyoruz. Bunu TFF yetkililerine de ilettik.”

“AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN”

Burak Kızılhan: “Bu dönem tüm ülkenin konuştuğu 2 maç oldu. Biri Sivasspor-Galatasaray maçı, başkası ise Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe’yi kolladığı sav edilen Lale Orta, hakemler ile ilgili açıklamalarında bu maçlara değinmedi. Biz bunu sorduğumuzda kendisinden evvel yapılan atamalar sebebiyle bu maçlara değinmediklerini söyledi. Aklımızla alay etmeyin.”

“SON HAFTALARDA ADİL OLUN”

Burak Kızılhan: “TFF idaresi alandaki oyuna müdahil olup ligin dinamiği ile oynadı. Bari son haftalarda adil olsunlar, öteki hiçbir şey istemiyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top