Hindistan’da yıldırım çarpması sonucu 15 kişi hayatını kaybetti

Yetkililerin Cuma günü yaptığı açıklamaya nazaran eyalette son 24 saattir devam eden ağır yağış ve yıldırımlarla seyreden gök gürültülü fırtınalar, Bengal’in güneyindeki bölgeleri tesiri altına aldı. Eyalette, tesirli olan yağışla birlikte yıldırım çarpması sonucu meyyit sayısı 15 oldu.

ÖLENLERİN BİRDEN FAZLA TARLADA ÇALIŞAN ÇİFTÇİLER

Yetkililer, hayatını kaybedenlerin birçoklarının yıldırım düştüğü anda tarlada çalışan çiftçiler olduğunu söyledi.Eyalet afet idaresi departmanından bir yetkili, “Perşembe günü eyaletin çeşitli bölgelerinde meydana gelen yıldırım düşmeleri sonucu Doğu Burdwan’da 5 kişi, Murşidabad’da 4 kişi ve Batı Midnapore ve Howrah’da ise üçer kişi hayatını kaybetti” sözlerini kullandı. Yetkili, “Yıldırım çarpması sonucu çok sayıda kişi de yaralandı ve hastaneye kaldırıldı” diye ekledi.

2022’DE 907 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hindistan Meteoroloji Dairesi’ne nazaran gökyüzü kesimli bulutlu görünüyor ve önümüzdeki 24 saatte gök gürültülü sağanakların yanı sıra yağmur görülebilir. Resmi bilgilere nazaran 2022’de Hindistan’da yıldırım çarpması sonucu 907 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: Xinhua / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top