Kuşadası Belediyesi’ne ‘Turizm Kesimi Yatırım Ödülü’

Kuşadası Belediyesi, pandemi sürecinde ortaya çıkan yeni turizm anlayışı ile kente kazandırdığı yatırımlar ve yaşama geçireceği projeler nedeniyle Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİT) Ödülleri’nde, Turizm Dalı Yatırım Ödülü’nün sahibi oldu. Ödül merasiminde konuşan Lider Ömer Günel, “Yaptığımız yatırımlar sayesinde Kuşadası artık turizm alanında yeni rekorların peşinde. Kentimiz için çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yıl 3’üncü kere düzenlenen Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİT) Ödül Merasimi İzmir’de yapıldı. Ödül merasiminde Kuşadası Belediyesi, koronavirüsle birlikte değişen turizm ve eğitim anlayışına uygun olarak yaşama geçirdiği kamp ve karavan alanı olan Ada Camping ile dijital göçebeler için imaline başladığı ‘Kampinova’ ve turistlere farklı bir tatil tecrübesi sunan ‘Mars Colony’ isimli projeler nedeniyle ‘Turizm Dalı Yatırım Ödülü’nün sahibi oldu.

“Kuşadası artık turizmde yeni rekorların peşinde”

Törende bir konuşma yapan Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel; “Kuşadası, turizmde Türkiye’nin en değerli amiral gemilerinden biriyken, maalesef geçen vakit içerisinde süreci güzel yönetemediği için önde başladığı yarışta biraz gerilere düştü. Ben misyonu devraldığım birinci günden itibaren aşığı olduğum kenti nasıl süratle ayağa kaldırabiliriz, eskiyen kenti nasıl yeni yatırımlarla donatabiliriz ve nasıl dünya turizminin gündeminde yine göz önüne çıkarabiliriz diye düşünmeye başladım. Misyonda olduğumuz 4 yılı hiç boş geçirmedik. Kuşadası, kruvaziyer turizminde en yüksek yolcu sayısına 2011 yılında ulaşmıştı. Bugün, yaptığımız yatırımlar ve kurduğumuz diyaloglar sayesinde 2023 yılında yüzde 40 daha fazla yolcu bekliyoruz. Kuşadası artık turizmde yeni rekorların peşinde. Kentimiz bir yandan da dijitalleşen dünya sistemine ayak uydurmaya çalışıyor. Şu an dünya üzerinde 170 milyona yakın dijital göçebe bulunuyor. Onlar için Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ‘Genç Dostu Kentler Fikir, Proje ve Uygulama Müsabakası’nda mükafata layık görülen Kampinova projemiz imal etabında. Kuşadası İstasyon Topluluk Merkezi’nde gençlerimize daima eğitim veriyoruz. Kuşadası için çok çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ülke iktisadına katkı sağlayan, teknoloji ve inovasyon çalışmalarıyla firmaların ve başarılı belediyelerin ödüllendirildiği merasime, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, İzmir ve Ege’nin önde gelen politikleri ve bürokratları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve iş insanları katıldı. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top