Mansur Yavaş, Akşener’i 6’lı Masa’ya dönmeye nasıl ikna ettiğini anlattı: ‘Bu kadar insanın beklentisini geri çeviremezsiniz’ dedim

6’lı Masa’nın aday belirleme sürecince GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’Nun adaylığının dayatıldığını tabir ederek sert açıklamalarda bulunmuştu. Daha sonra İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş‘ın ziyaret ettiği Akşener, 2 belediye liderinin cumhurbaşkanı yardımcısı olma kaidesiyle masaya geri dönmüştü.

“BENİ MANSUR YAVAŞ İKNA ETTİ” DEMİŞTİ

Akşener, daha sonra yaptığı açıklamalarda “Beni masaya dönmeye Mansur Yavaş ikna etti” derken, TV100 kanalında bir canlı yayına katılan Mansur Yavaş, sorulan bir soru üzerine Akşener’i nasıl ikna ettiğini anlattı.

“OLAYLAR İNSANLARDA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI”

Mansur Yavaş, şunları söyledi: “2 yıldır malum ittifak görüşmeleri devam ediyor. Halkta da bir beklenti vardı: Güzel bir sonuç çıkacak, aday belirlenecek ve seçim kazanılacak. Son anda yaşanan olaylar bir hayal kırıklığı yaşattı insanlarda. Ne oluyoruz falan dediler. Lakin ben de iki tarafı da tanıyan biri olarak; hem Meral Hanım’ın partisinde insanları tanıyorum yakın olarak, hem de CHP’deki insanların ne düşündüklerini biliyorum. Münasebetiyle kesinlikle bir ortaya girilmesi lazım diye düşündüm.

“BU KADAR İNSANIN BEKLENTİSİ GERİ ÇEVRİLEMEZ”

Randevu aldık. Sayın İmamoğlu’da İstanbul’dan geldi. Dedik ki yani ‘Bu kadar insan beklentisi geri çevrilemez. Kesinlikle gelmelisiniz.’ Bana ‘ağabey’ diyor. Israrcı oldum. Ekrem Bey’le işin içerisinde olursanız dönerim dedi. Biz de kabul ettik. Bu formda tekrar bir ortaya geldik. Düzgün ki gelmişiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top