Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur hakkında bir defa daha tahliye kararı çıktı

Organize kabahat örgütü önderi Sedat Peker‘in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur‘la ilgili yeni gelişme yaşandı. Sedat Peker davasının tek tutuklu sanığı olan, 8 yıl 3 aya kadar mahpus istemiyle yargılanan Emre Olur hakkında bir defa daha tahliye kararı çıktı.

BİR KERE DAHA TAHLİYE KARARI

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, bugün görülen duruşmanın akabinde kararı Twitter hesabından duyurdu. Barkın, “Sedat Peker hakkında kabahat örgütü teziyle açılan ana davanın duruşması yapıldı. Belgedeki tek tutuklu sanık Emre Olur’un tahliyesine karar verildi. Umarım bu sefer, yargılamayı yapan Mahkemenin kararı uygulama bulur” dedi.

NE OLMUŞTU?

Hakkında “tehdit”, “suçu ve hatalıyı övmek”, “hakaret”, “suç işlemek emeliyle kurulan örgüte üye olma”, “basit yaralama”, “sesli, yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret” cürümlerinden isimli makamlarca aranan Ahmet Emre Olur, Tiran Havalimanı’nda gözaltına alınarak 18 Eylül’de Türk yetkililere teslim edilmişti.

PEKER’İN ÇEKTİĞİ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞAN KİŞİ

Bu kapsamda gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilen Olur, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürülmüştü. Peker’in çektiği görüntüleri paylaşan Emre Olur’un davada tahliyesine karar verilmesinin akabinde, Başsavcılığın itirazı üzerine Emre Olur hakkında verilen tahliye kararı kaldırılmıştı. Tahliyesine karar verilen Emre Olur hakkında cezaevinden çıkmadan tekrar tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top