Son Dakika: “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz’e dolandırıcılık kabahatinden 2 bin 504 yıl mahpus cezası

Bayrampaşa’daki Caprice Gold ile Maldivler’deki Caprice Maldivler isimli gayrimenkul projeleriyle, 614 kişiyi dolandırdığı argümanıyla yargılanan Fadıl Akgündüz‘e verilen ceza aşikâr oldu. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Akgündüz’ü 2 bin 504 yıl 2 ay mahpus cezasına çarptırdı.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz hakkında, ‘Caprice Gold’ ve Maldivler’de projelerinde devre mülk satışı yaparak vatandaşları dolandırdığı savıyla iddianame hazırlandı. Akgündüz’ün şirketlerinin ortakları olan ablası Avniye Obut, eniştesi İbrahim Obut ve yeğeni Mehmet Salih Obut da iddianamede tıpkı suçlamalarla sanık olarak yer aldı.

İddianamede, Caprice Gold Bayrampaşa ön ödemeli devre mülk ve Caprice Gold Maldivler’de ön ödemeli devre tatil projeleri çerçevesinde pek çok şahıstan para toplandığı, buna karşın projelerin bitirilmeyerek vatandaşların mağdur edildiği anlatıldı. Bayrampaşa Caprice Gold projesi bitirilmeden Maldivler’deki projenin satışa çıkarıldığı, bu formda nakit akışının sağlandığı, şirketin dolandırıcılık emeliyle kurulduğu vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top