Süleymanpaşa’da 12. Üniversite Tanıtım Fuarı açıldı

TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, Türkiye genelinden gelen 59 üniversitenin öğrenci adaylarıyla buluştuğu 12’nci Üniversite Tanıtım Fuarı açıldı. Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın da katıldığı fuarda öğrenciler, gitmek istedikleri üniversiteler hakkında bilgi alma fırsatı buldu.

Süleymanpaşa Belediyesi konut sahipliğinde, Süleymanpaşa İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Tekirdağ Anadolu Lisesi iş birliğiyle 12’nci Üniversite Tanıtım Fuarı açıldı. Açılışa Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler ve Süleymanpaşa Belediye Lideri Cüneyt Yüksel ile çok sayıda öğrenci ve eğitimci katıldı. İlçede kıyı dolgu alanda kurulan alanda gerçekleştirilen fuara, 59 üniversite katıldı. Üniversitelerin tanıtımının yapıldığı aktifliğe katılan imtihan devrindeki öğrenciler, üniversiteler hakkında bilgi alma fırsatı buldu.

‘GENÇLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR’Süleymanpaşa Belediye Lideri Cüneyt Yüksel, tertibin Trakya için çok kıymetli olduğunu söyledi. Yüksel, “Biliyorsunuz 17-18 Haziran tarihlerinde gençlerimiz üniversite imtihanına girecekler, bu imtihandan sonra da tercihlerini yapacaklar. Biz de tercihlerini yapmadan evvel üniversite tanıtım günleri ismi altında bir tertip düzenledik. Bu tertip yıllardır Anadolu Lisesi tarafından zati düzenleniyordu. Yalnız buna Süleymanpaşa’nın imkanlarını da dahil ederek, çok daha büyük bir tertip haline getirmeye çaba ettik. İşte bugün de görüyorsunuz kıyı dolgu alanı çok hoş bir biçimde düzenlendi. Bugün 59 üniversiteden gelen temsilcilerle gençlerimizi bir ortaya getireceğiz. İnşallah üniversiteler gençlere kendilerini tanıtacak. Hem devlet üniversiteleri, hem vakıf üniversiteleri, toplamda 59 üniversite. İnşallah iyi olur. Sonuçta biz her şeyi gençlerimiz üzerine kuruyoruz, hayallerimizi gençlerimiz üzerine kuruyoruz. Gelecek planlarımızı gençlerimiz üzerine kuruyoruz. O yüzden gençlerimiz için ne yapsak azdır” dedi.’ÜNİVERSİTELERİN İMKANLARINI GÖREBİLİYORUZ’Fuara katılan Lorin Yılmaz, aktifliğin gençler için gerekli olduğunu belirterek, “Böyle bir aktiflik olması hakikaten çok hoş, geçen sene de bu türlü bir aktiflik vardı lakin Tekirdağ Anadolu Lisesi’nde yapılmıştı ona katıldık. Bence gerekli bir aktiflik, zira herkes istediği üniversitenin burada imkanlarını görebilme imkanı sağlıyor bu aktiflik. O yüzden beşerler daha âlâ karar verebiliyor. Bir de gençler kararsız, istediğimiz üniversitelere gidemiyoruz sormak için. Burada daha güzel öğrenebiliyoruz” diye konuştu.’ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK KATKI OLACAK’Çağrı Yücel de fuarın öğrencilere büyük katkı sağlayacağını söz etti. Yücel, “Çok hoş bir fuar gerçekleşiyor şu anda. 59 üniversitenin katıldığı harika bir program düzenledi bugün. Sahiden çok heyecanlıyım bu bahiste, 10’a yakın lise geliyor yanlış bilmiyorsam, 6 bine yakın da öğrenci demek bu. Bunun hakikaten öğrenciler için çok büyük bir katkı olacağını düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Fuarda Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler ve Belediye Lideri Cüneyt Yüksel, açılış kurdelesini kesti. Heyet, 59 farklı üniversite tarafından açılan stantları gezdi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Abdullah Yalçın – Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top