Tutukluların sayısı artıyor! Fatih Terim ve futbolcuların dolandırıldığı vurgun davasında yeni gelişme

Bakırköy’de, özel bir bankada şube müdiresi olarak çalışan bayan, ortalarında Fatih Terim, Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun da olduğu ünlü isimleri kandırarak büyük bir vurgun yaptı.

YÜKSEK KAR VAADİYLE KANDIRMIŞTI

Banka müdiresi, Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu ünlü isimleri yüksek kar vaadiyle kandırdı. Hesabı kabarık müşterilerine özel bir fondan bahseden bayan, yüzde 30 kar vaadiyle ünlü isimleri ağına düşürdü.

MAĞDURLARA PARALARINI ÖDEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Konuyla ilgili açılan soruşturma kapsamında Seçil Erzan, polis gruplarınca gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Erzan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Erzan’ın hem polis hem de savcılık sözünde bankanın bilgisi dışında para topladığını kabul ettiği, yatırımlardan ziyan ettiği, parasının kalmadığını ve mağdurların bir kısmına ana paralarını ödediğini söylediği öğrenildi.

5 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Mali Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü takımları, Seçil Erzan’ın topladığı paraları yurt dışına kaçırmış olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Erzan’ın irtibatlarını inceleyen takımlar, şüphelinin sık sık 5 şahısla bağlantı halinde olduğunu ve bu 5 kişinin farklı vakitlerde sık sık yurt dışına çıkış yaptığını belirledi. Gruplar kelam konusu şüphelilerin İstanbul, Edirne ve Tekirdağ’daki adreslerine operasyon düzenledi. Operasyonda 5 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 20 bin lira bulundu. Gözaltına alınan şüpheliler süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Derya Cihan Korkmaz – Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top