Alaplı Devlet Hastanesi’nde beyaz kod tatbikatı gerçekleştirildi

Alaplı Devlet Hastanesi’nde beyaz kod tatbikatı gerçekleştirildi

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Alaplı Devlet Hastanesi’nde, ‘beyaz kod’ konusunda çalışanlara yönelik tatbikat gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı Zonguldak’ın Alaplı Devlet Hastanesi’nde, meydana gelen çeşitli acil durumları ilgili hastane çalışanına iletebilmek için kullanılan ‘beyaz kod’ ihtar sistemi tatbikatı gerçekleştirildi. Hizmet kalitesini arttırabilmek maksadı ile evvelce belirlenen senaryoya nazaran gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmazken, senaryo muvaffakiyet ile tamamlandı.

Senaryoya nazaran hastanede, hasta rolü oynayan işçi, sıra beklemede mağdur edildiğini öne sürerek gişe çalışanına öfkeli ve tehditkar davranışlarda bulunmaya başlayınca “BEYAZ KOD” süreci başlatıldı. Gerçeği aratmayan tatbikatta, hasta rolünü oynayan işçi, gişede bekleyen bir vatandaşın önüne geçmesiyle fizikî ve sözel akında bulununca gişe vazifelisi, 1111’i tuşlayarak beyaz kod alarmı verdi. Alarm üzerine güvenlik vazifelileri ve hastanenin farklı ünitelerinden vazifeliler kısa müddette olay yerine geldi.

Güvenlik vazifelileri saldırganı olay yerinden uzaklaştırırken, hastanedeki beyaz kod gişe vazifeli memuru sakinleştirmeleri oldu.Tatbikat muvaffakiyet ile tamamlandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ertuğrul Yüksel – Sıhhat

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top