Bakan Soylu: Türkiye’yi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri yapacağız

İHA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler Belediyesi mesken sahipliğinde Esenler Fatih Mahallesi Akasya Caddesi’nde düzenlenen Mahalle Buluşması programında vatandaşlarla bir ortaya geldi.

“Türkiye’yi etrafımızdaki coğrafyada ve dünyanın en güçlü ülkesi haline getireceğiz”

Bakan Soylu, burada vatandaşlara seslenerek şunları söyledi:

“Türkiye’yi önümüzdeki seçimden sonra, etrafımızdaki coğrafyada ve dünyanın en güçlü ülkesi haline getireceğiz. Türkiye en çok koalisyonlardan çekti. Birinci evvel altılı masa dedik, sonra bir baktık ki masa yedili masa olmuş. Lakin yedili masada masanın altındaki ve üstündeki değişmiş. Masanın altında HDP varmış o masanın üstüne çıkmış. Meral Akşener de masanın altına inmiş. O denli Recep Tayyip Erdoğan’a laf söylemekle olmuyor bu işler. Bu işler yürek ister, bu işler millet sevgisi ister, bu işler vatan sevgisi ister, bu işler dik durmayı ister”

“Türkiye Tayyip Erdoğan ile bütün istikrarlarını yakalayarak devam ediyor”

Bakan Soylu kelamlarının devamında şöyle dedi:

“Türkiye Tayyip Erdoğan ile birlikte güvenlik istikrarını yakaladı, Türkiye Tayyip Erdoğan ile siyasal istikrarı yakaladı, Türkiye Tayyip Erdoğan ile bütün istikrarlarını yakalayarak devam ediyor. Artık bu istikrarı bozmak istiyorlar. Hepsi bir ortaya geliyor. HDP’nin resmi bir adayı yok. Dün HDP eş lideri çıkıp ‘Biz Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz’ dedi. Biz 100 yıllık Cumhuriyeti sona erdireceğiz, diyorlar. Biz özerklik ilan edeceğiz, diyorlar. Birebir 6-8 Ekim’de olduğu üzere, ‘Biz Irak ve Suriye’de askeri geri çekeceğiz’ diyorlar. Bu o bölgede bir terör devleti kurulması demektir. ‘Biz Abdullah Öcalan’ı ve Selahattin Demirtaş’ı hür bırakacağız’ diyorlar, Kemal Kılıçdaroğlu bunlara bir şey demiyor. Bu sorunun hepimiz tarafından altılı masaya sorulması gerekiyor; HDP’ye ne verdiniz de anlaştınız? Bakın Doğu ve Güneydoğu çok çekti. Bugün 24 saat o bölgedeki anneler, babalar, beşerler, çocuklar, esnaf ve iş insanı özgür bir halde dolaşabiliyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top