Birinci yarıda 3 gol yiyen kaleci için İstek Çalımbay’dan itiraf: Çıkması lazım çıkmıyor

Spor Toto Üstün Lig’in 32. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Sivasspor’u 3-1 yendi. Sarı-Lacivertliler, 10 kişi kaldığı birinci yarıyı 3-0’lık skorla üstün kapattı.

ÇALIMBAY’DAN KALECİYE TEPKİ

Rıza Çalımbay, Enner Valencia ile çarpışan Ali Şaşal Vural’ın sakat sakat oynadığını ve kalecinin oyundan çıkmadığını söyledi. Çalımbay, reaksiyon dolu açıklamalar yaptı.

İşte Çalımbay’ın o kelamları:

“Aslında çok düzgün başladık. Durum bile vermedik maçın başında. Çok güzel oynuyorduk. Çok makus goller yedik. Hele yediğimiz birinci gol. Haydi tamam olabilir, onu telafi edebiliriz.

“ÇIKMASI LAZIM ÇIKMIYOR”

Sonra Valencia’nın sakatlandığı konumda Ali Şaşal da sakatlandı. Çıkması lazım, çıkmıyor. Ağrılı ağrılı oynuyor. Devre ortasında ‘ayağım kötü’ diyor, çıkıyor. Profesyonelce davranıp çıkması gerekiyor. Biz de kaleciyi alalım, sağlam kaleciyle duralım.

“BÖYLE GOLLER YERSENİZ KAYBEDERSİNİZ”

Çok yanılgılar yaptık. Hele hele yediğimiz gollerde, yaptığımız ataklarda, son paslarda. Ben bu kadar beklemiyordum. 1-0’ı, 2-0’ı telafi ederiz sorun yok lakin istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarı tek kale oldu lakin hoş durumları değerlendiremedik. Konumları değerlendiremeyip bu türlü goller yerseniz kaybedersiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top