Kayseri’de 1 Mayıs bildirileri

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç ve Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle ileti yayımladı.

Emek verip, alın teri dökerek uğraş gösteren tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Büyükkılıç, bildirisinde, “Bütün çalışanlarımızın kurallarını düzgünleştirme, hak ettikleri en düzgün fiyatı almalarını sağlama ve adil bir çalışma ortamı oluşturmayı sürdürüyoruz. Bu his ve fikirlerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle her vakit yanımızda yer alan personel kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, her birini en kalbi hislerimle selamlıyor, personellerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” sözlerini kullandı.

Çolakbayrakdar’ın 1 Mayıs mesajı

Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar da bildirisinde, emekçi dostu bir belediye olduklarını vurguladı.

“Bunun sorumluluğu içerisinde hareket ediyoruz. Bu noktada gece ve gündüz, hafta sonu, bayram ve tatil demeden yaklaşık 1500 çalışanımızla uğraş ediyoruz. Çalıştırdıklarınızın haklarını ‘Alın terleri kurumadan verin’ diyen Peygamberin ümmeti olarak bu anlayışı hayatımıza rehber edindik. Bilhassa personelimizi, çalışanımızı bu memlekete hizmet edenler olarak gördüğümüz için onların hak ve hukuklarını koruyoruz. Personellerin taşerondan takıma geçmeden evvel Türkiye’de birinci toplu iş kontratında sendika haklarının farklarını ödeyen belediye, Kocasinan Belediyesi’dir. Emek ve alın teriyle kentimizin ve ülkemizin kalkınmasında kıymetli rol oynayan kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.”

Kaynak: AA / Esma Küçükşahin – Yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top