Seçime günler kala Kılıçdaroğlu’ndan “sağduyu” daveti: Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum

14 Mayıs’taki seçimlere sayılı günler kala Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da çalışmalarına süratle devam ediyor. Mitinglerin yanı sıra toplumsal medya hesaplarını da epeyce faal bir formda kullanan Kılıçdaroğlu, son olarak dikkat çeken tabirlerin yer aldığı bir paylaşım yaptı.

“SEÇİME GİDİYORUZ, SAVAŞA DEĞİL”

“Bu kirli lisana son verilsin.” diyen CHP önderi, “Akla gelmeyecek pis oyunlar ve ithamlarla neye varmak istendiğini insanımız görüyor. Seçime gidiyoruz, savaşa değil. Birçok iktidarlar değişti, yola daima devam ettik. Son 10 günde girişilecek en pis işleri biliyorum. Ve onlara diyorum ki: Azıcık sağduyu!” sözlerini kullandı.

“PERVASIZCA KUTUPLAŞTIRMANIZDAN BIKTIK”

Kılıçdaroğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bırakın halkımız huzur içinde, gülümseyerek sandığa gitsin, içi ferah meskenine dönsün. Mahalleyi, haneyi pervasızca kutuplaştırmanızdan bıktık usandık. Bu kalan süreyi sahiden bir seçim havasında geçirmek istiyoruz. Artık vatanımızın huzurunu bozmaktan vazgeçin.

“SEÇİME DARBE DEDİNİZ”

Seçime darbe dediniz. Kendi halkınıza karşı Uhud Savaşı benzetmesi yaptınız. İşgalciye benzettiniz be halkımızı. Nerede duracaksınız?

“İÇİNİZDEKİNİ DİZGİNLEYİN”

Ben üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve sağduyu daveti yapmaya devam edeceğim. Zira sağduyusunu kaybetmiş olanın yardımına şeytan koşarmış. İçinizdekini dizginleyin, yoksa bu nefret başta sizi sonra hepimizi yutacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top