Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Kupası-3 finallerinde ikinci gün sona erdi

Yalova ve Bursa’nın Orhangazi ilçesinde düzenlenen Milletlerarası Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Federasyonu (IWBF Europe) Avrupa Kupası-3 finalleri, ikinci gün maçlarıyla devam etti.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığının katkılarıyla Tekerlekli Sandalye Basketbol Üstün Ligi’nde uğraş eden Yalova Ortopedikler Spor Kulübünün (YOSK) konut sahipliğinde düzenlenen ve 7 ekibin yer aldığı turnuvada ikinci gün karşılaşmaları yapıldı.

Finallerin ikinci gününde gündüz seansı kapsamında üç maç oynandı. Büyük Britanya grubu London Titans, Almanya temsilcisi Hannover United’i 58-54 mağlup etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İsviçre grubu Pilatus Dragons ortasında oynanan maçı İzmir takımı 67-42 kazandı. Gündüz seansının son maçında İtalya temsilcisi Dinamo Sassari, Fransa grubu Toulouse IC’yi 91-76 yendi ve küme etabı sona erdi.

Akşam seansında Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), klasman maçında Toulouse IC’ye 77-71 kaybederek, Avrupa Kupası-3 finallerini altıncılıkla tamamladı.

Dinamo Sassari -Hannover United birincilik için parkeye çıkacak

Turnuvanın akşam seansında ise yarı final müsabakaları oynandı. Dinamo Sassari, London Titans’ı 78-50 mağlup ederek finale yükselen birinci grup oldu. Hannover United ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortasında oynanan çabayı Almanya temsilcisi 82-58 kazanarak ismini finale yazdırdı.

Organizasyonun son gününde London Titans ile İzmir Büyükşehir Belediyesi üçüncülük için Dinamo Sassari ile Hannover United kadroları da birincilik için parkeye çıkacak.

Kaynak: AA / Onur Erdik – Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top