Almanya’dan Müslüman ailenin çocuklarına skandal LGBT kararı

Almanya‘nın Bremen eyaletine bağlı liman kenti Bremerhaven’de yaşayan göçmen ve Müslüman bir ailenin iki çocuğu, polis nezareti altında Alman Gençlik Dairesi yetkilileri tarafından aileden alındı. Tezlere nazaran, ailenin çocuklara LGBT’nin İslam dininde yerinin olmadığına dair bilgiler vermesi sebebiyle çocuklar ailelerinin elinden alınarak Alman Gençlik Dairesi’ne gönderildi.

ÇOCUKLAR AİLELERİNDEN ZORLA ALINDI

Sosyal medyada paylaşılan manzaralarda, polisler tarafından zorla ailelerinden koparılan çocukların imajları yürek burktu. Büyük reaksiyon toplayan imgelerde, çocuğun ağlamasına ve direnmesine karşın polis ve Alman Gençlik Dairesi yetkilileri tarafından meskenden çıkarıldığı görüldü.

ALMAN GENÇLİK DAİRESİ KENDİSİNİ SAVUNDU

Aile üyeleri, çocuklarından birinin hasta olduğunu ve durumdan etkilenerek sıhhat meseleleri yaşayabileceğini söyledi. Polis ise Alman Gençlik Dairesi tarafından görevlendirildiklerini ve bu doğrultuda mahkeme kararını uyguladıklarını belirtti. Polis tarafından mevzuya ait yapılan yazılı açıklamada, olayla ilgili spekülasyonlara yer verilmemesi gerektiği kaydedildi. Polis, manzaraların yanlış yorumlandığını ve çocukların mahkeme kararıyla ailelerinden alındığını söz etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top