Gergin geçen maçın galibi 1969 Bilecik Spor

Bölgesel Amatör Lig (BAL) baraj maçında 1969 Bilecik Spor Kulübü kazanarak, 2023-2024 futbol döneminde tekrar BAL’da çaba edecek. Gergin geçen karşılaşmanın son dakikalarında ortalık karıştı.

Bilecik 1. Amatör Lig şampiyonu Söğütspor ile BAL temsilcisi 1969 Bilecik Spor Kulübü baraj maçında karşı karşıya geldi. Pir Edebali Üniversitesi Stadı’nda oynanan karşılaşmayı 2 bin 500 seyircinin izlerken, iki grup taraftarları ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ tezahüratları yaptılar. Maça orta alana ikili gayret formunda gererken maçın 37. dakikasında gelişen bir 1969 Bilecik Spor Kulübü atağında Yavuz Çukur sağ kanattan ceza alanına yaptığı harika ortayı Tolga Topla harikulade bir baş vuruşuyla ağlara gönderdi. Bu gol tıpkı vakitte birinci yarınında skoru oldu. Maçın ikinci yarısının 53’üncü dakikadan gelişen 1969 Bilecik Spor Kulübü atağında Mehmet Önecek topu filelere göndererek, durumu 2-0’a getirdi. Maçın 63’üncü dakikasında Söğütspor atağında golcüsü Semih Durmuş topu filelere göndererek durumu 2-1’e getiren golü attı. Bu gol sonrası maç sonuna kadar tansiyonu yüksek geçen maçı 1969 Bilecik Spor Kulübü kazarak, 2023-2024 futbol döneminde yine BAL’da gayret etmeye hak kazandı.

Maç sonunda Söğüt Belediye Lideri aynıca kulübün as lideri İsmet Sever yapılan tezahüratlar ve kimi telaffuzlar için 1969 Bilecik Spor Kulübü kimi yöneticileriyle gergin anlar yaşandı. Sever, 1969 Bilecik Spor Kulübü’nün yerlerinin bu ligler olmadığı söyleyerek, kadrosu tebrik etti.

“Bilecikspor’da Bilecikli çocukları daha fazla oynatmak için çalışmalarımıza başladık”

1969 Bilecik Spor Kulübü antrenörü Sedat Memiş çok memnun olduklarını anlatarak, “Bu maçları olağan duygusal manada da gerilim yükü ağır olduğu için bu düzey zorluyor. Bizim taktiksel manada oyunu geriye çekilme üzere bir şeyimiz yoktu büsbütün ruhsal. Bu maçları kazanmak değerli. oyuncularımı, taraftarı, Bilecikspor topluluğunu, idaresine herkese çok teşekkür ediyorum. Bilecikspor’un vizyonu değişmeli, Bilecikspor daha âlâ yerlere gelecek bu kentin arması markası. 7 yaşında çocukların hayali bu ekipte forma giymek olacak. Biz alt yapı ve a grubu düzeyinde Bilecikspor’da Bilecikli çocukları daha fazla oynatmak için çalışmalarımıza başladık. İnşallah çok daha düzgün yerlere getireceğiz Bilecikspor’u” dedi.

Maçı, Milletvekili Yaşar Tüzün, Vali Vekili Akgün Corav, Vali Yardımcısı Şahin Arsal, Bilecik Belediyeler Birliği tıpkı vakitte Bayırköy Belediye Lideri Mustafa Lider, Bilecik Belediye Lider V. Melek Mızrak Subaşı, Osmaneli Belediye Lideri Münür Şahin, AK Parti Bilecik Vilayet Lideri Serkan Yıldırım, Milletvekili Adayı Halil Eldemir, Bilecik ASKF Lideri Nusret Tosun ve çok sayıda taraftar izledi. – BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top