Kasalarla domatesi sırtlarında 40 metre taşıyıp finiş çizgisine ulaştılar

Kasalarla domatesi sırtlarında 40 metre taşıyıp finiş çizgisine ulaştılar

3 dakikada 1 kilo 550 gram domates yiyen bayan yarışmacı birinci oldu

Antalyalı bayanların yarışından renkli görüntüler

Domates yeme yarışında birbirleriyle kıyasıya gayret ettiler

ANTALYA – Antalya’da bu yıl 24’üncüsü yapılmakta olan Tarım ve Seracılık Şenliği aktiflikleri kapsamında yapılan “Kadınlar Matinesi” özel etkinliğinde bayanlar ortasında yapılan müsabakalar renkli imgelere sahne oldu. Sırtlandıkları domates kasalarıyla 40 metrelik parkuru tamamlaya çalışan, halat çekme ve çuvalla koşma yarışlarında kıyasıya gayret elen bayanlar, domates yeme yarışında da 3 dakikada 1 kilogram 500 gramın üzerinde domatesi yemeyi başardılar.

Kumluca ilçesinde yapılan ve müsabakaların yapıldığı stada yalnızca bayanların alındığı aktiflikte, bayanlar ortasında domates kasası taşıma müsabakası, halat çekme yarışı, domates yeme yarışı ve çuvalla yürüme yarışları gerçekleştirildi. Müsabakalara katılan bayanlar ekip halinde ve ferdi olarak rakiplerini mağlup etmek için birbirleriyle kıyasıya gayret ettiler. 12 Yarışmacının katıldığı domates kasası taşıma müsabakasında 40 metre uzaklığa 3 dakika içerisinde 12 domates kasası taşıyan Hasret Cengiz birinci, 11 kasa taşıyan Hatice Işık ikinci ve 10 kasa taşıyan Ela Karakaya ise üçüncü oldu.

9 yarışmacının katıldığı domates yeme yarışında ise 3 dakika içerisinde bir kilo 550 gram domates yiyen Emine Uysal birinci, bir kilo 26 gram domates yiyen Dudu Yılmaz ikinci, 990 gram domates yiyen Ela Karakaya ise üçüncü oldu. 12 Yarışmacının katıldığı çuvalla yürüme yarışında yürüme parkurunu tamamlayan Tansu Eryılmaz birinci, Zehra Akdağ ikinci ve Hatice Işık üçüncü oldu.

8 kadronun katıldığı ve yarışmacıların halat çekme gayretinde yerlerde sürüklendiği müsabakada ise Kumluca Belediyesi grubu, rakibi Fırtınalar ekibini mağlup ederek müsabakanın birincisi oldu. Müsabaka sonunca dereceye giren yarışmacılara Kumluca Belediye Lideri Mustafa Köleoğlu, eşi Nurgül Köleoğlu ve Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir’in eşi Havva Erdemir tarafından çeşitli armağanlar verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ramazan Sarıkayalı – Kültür Sanat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top