Şenol Güneş derbi öncesi meydan okudu: Karanlıktan aydınlığa çıkmak için bu türlü bir maç bekliyorduk

Beşiktaş‘ın Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Galatasaray derbisinden evvel Siyah-Beyazlı taraftarları coşturacak açıklamalar yaptı.

“ARADA FENERBAHÇE VAR”

Ligdeki yarış hakkında kelamlarına başlayan Güneş, “Konum prestijiyle Galatasaray başkan durumda. Biz üçüncüyüz, ortada Fenerbahçe var. Puan savaşlarının devam ettiği bir yarıştayız. Üste çıkmak için kazanmak istiyoruz. Muhtaçlığımız var” sözlerini kullandı.

“BÖYLE BİR MAÇA GEREKSİNİMİMİZ VAR”

Bu derbiyi çıkış maçı olarak gördüğünü söz eden Güneş, “Büyük toplulukların taraftarları büyük olunca da ilgi de fazla oluyor. Puan savaşlarının devam ettiği bir yarıştayız. Karanlıktan aydınlığa çıkmak için bu türlü bir maçı bekliyorduk. Her şey futbol oynamaya çok uygun. Kazananın biz olmasını diliyorum” biçiminde konuştu.

“BİZDEN ÂLÂ DURUMDALAR”

Güneş, “Her maçın sonucu bir öbür maksatları getirebilir. Geçmişten bugüne gelinceye kadar gruptan beklenen şampiyonluktur, aldığınız her olumsuz sonuç makûs durum getiriyor. Ondan kurtulmak için hoş futbol, hoş sonuçlar gerekiyor. Geride olmamıza karşın kadroda uygun bir hava var. Bugünkü maçta yapacaklarımız bize yeni işaretler verecektir. Galatasaray güzel bir grup, uygun bir hocaları var. Durumları bizden düzgün. Bugün kazanırsak çok daha olumlu şeyler söyleyebiliriz” kelamlarıyla açıklamasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top