Engelliler haftasında müsaade var mı? Engelliler haftası tatil mi? Dünya Engelliler Haftası tatil mi olacak?

Engelliler haftası tatil mi 2023? sorusu gündemde yer alıyor. 10 Mayıs gününe başlayan vatandaşlar arama motorlarında Engelliler haftasında müsaade var mı? Engelliler haftası tatil mi? Dünya Engelliler Haftası tatil mi olacak?sorularına cevap arıyor. Merak edilen Engelliler haftası tatil mi 2023? 10 Mayıs engellilere tatil mi? Dünya Engelliler Haftası tatil mi olacak? sorularının cevabı haberimizde yer alıyor.

ENGELLİLER HAFTASINDA MÜSAADE VAR MI?

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs ortasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede birebir tarihlerde kutlanan özel haftadır. Engelliler haftasında tatil olup olmadığı hakkında resmi bir açıklama şimdi gelmedi.

ENGELLİLER HAFTASI NEDİR?

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs ortasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede birebir tarihlerde kutlanan özel haftadır.

Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda bahis ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün başka bir engellilik konusu işle­nir. Engellileri Muhafaza Ulusal Uyumu Heyeti haftanın kıymetlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

10 Mayıs Engelliler Haftasının açılışı

11 Mayıs Görmeyenler günü

12 Mayıs İşitme ve Konuşma Kusurluları günü

13 Mayıs Ortopedik Engelliler günü

14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler günü

15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü

16 Mayıs Engelliler Haftasına genel bakış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top