Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur’un eski nişanlısından kabahat duyurusu: Dövdüysem rapor nerede?

Ferdi Tayfur‘un kızı Tuğçe Tayfur’un kendisi hakkında ruhsal ve fizikî şiddete maruz kaldığını, tehdit ve şantaja uğradığını öne sürerek cürüm duyurusunda bulunmasının akabinde, eski nişanlısı Burak Kalfa’da kabahat duyurusunda bulundu. Savları yalanlayan Kalfa, “Ağır ithamlarda bulunuyor. Kendisinden davacı ve şikayetçi olduğumu söyledim. Bu olayların kapanmasını da istiyorum. Kendisi hürmet duyduğum bir insan olarak kalacak. Ferdi baba üzerinden, Ferdi Baba bizim sevdiğimiz, hala müziklerini dinlediğimiz, ömür uzunluğu hayranlığımızın süreceği bir adam, onun kitlesi üzerinden bu türlü bir savaşa kalkışıyor” dedi.

SUÇ DUYURSUNDA BULUNDU

Ferdi Tayfur ve Necla Nazır’ın kızları Tuğçe Tayfur, iş insanı sevgilisi Burak Kalfa ile geçtiğimiz yıl nişanlanmıştı, lakin bir müddet sonra ayrılmışlardı. Tuğçe Tayfur, geçtiğimiz günlerde eski nişanlısı Burak Kalfa’ya yönelik açıklamalar yaparak fizikî ve ruhsal şiddet gördüğünü belirterek cürüm duyurusunda bulunmuştu. İş insanı Burak Kalfa şiddet savlarını reddederek eski nişanlısı hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Büyükçekmece Başsavcılığına şikayet dilekçesi veren Kalfa, temelsiz ithamlarla karşı karşıya kaldığını, prestijinin zedelenmeye çalışıldığını tabir ederek Tayfur’un “Özel hayatın kapalılığını ihlal”, “Haberleşmenin kapalılığını ihlal”, “Kişilerin huzur ve sükunu bozma”, “İftira” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” cürümlerinden cezalandırılmasını talep etti.

ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Adliye önünde açıklama yapan Tuğçe Tayfur’un eski nişanlısı Burak Kalfa, “Yaklaşık bir haftadır televizyonlarda üstüme çok büyük bir baskı vardı. Artık dayanamayıp bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Yüzlerce çalışanlarım var. Zira ticaretle ve siyasetle uğraşan bir beşerim. Tuğçe hanım ile biz 6-7 ay evvel ayrıldık. Geçen sene de bir nişanımız olmuştu. Aile efradımızla istedik, nişanımızı yaptık, takılarımızı taktık. Olmadı. Üstümde baskı vardı. Evvelki yaşamış olduğu bağlantılardan ötürü ağır ithamlarda bulunuyorlardı bana. Fikir ayrılığına düştük, ayrılmak zorunda kaldık. 1 Mart’ta ayrıldık. Ortadan 5 ay geçti, yeni bir bağlantım başladı. Yeni ilgimle fotoğraf koydum. Ardından çabucak 5 ay sonra ‘Bana hakaret ederdi, küfrederdi, dayak atardı’. Dayak attıysam raporu nerede? Yok şantaj yapardı. 36 yaşında bir beşerim, hayatımda bu türlü suçlamalarla birinci kez karşılaşıyorum. İki gün evvel toplumsal medyada ve haberlerde ‘Burak Kalfa’dan kaçtığı, arantısının olduğu üzere algı yaratıyor” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

Savcılığa geldiğini ve hakkında bir yakalama kararı bulunmadığını söyleyen Kalfa, yalnızca karakola davetinin bulunduğunu, sözünü verdiğini ve kendisi hakkında cürüm duyurusunda bulunduğunu belirtti. Kalfa, “Ağır ithamlarda bulunuyor bize. Kendisinden davacı ve şikayetçi olduğumu söyledim. Bu olayların kapanmasını da istiyorum. Kendisi tekrar hürmet duyduğum bir insan olarak kalacak. Ferdi baba üzerinden, Ferdi Baba bizim sevdiğimiz, hala müziklerini dinlediğimiz, ömür uzunluğu hayranlığımızın süreceği bir adam. Onun kitlesi üzerinden bu türlü bir savaşa kalkışıyor” dedi.

“ÇAMUR ATMAYA BAŞLADI”

Savcılık basamağında her şeyin ortaya çıkacağını söyleyen Kalfa, “Ferdi baba hayranlarına söylüyorum, bizim yine aile büyüğümüzdür, babamızdır. Bizim asla bu türlü bir küfrümüz, hakaretimiz olmamıştır ve olmayacaktır. Keza Necla anne de o denli. Bunların hepsini yargıya taşıdık. Yargı gereken yanıtı verecektir” sözlerini kullandı. Kendisine iftira atıldığını öne süren Kalfa, “Aile üretime uymak için kapandı. Hatta gündem olmak için yaptı. ‘Dediğim sahneye çıkacaksın’ diyen bir adam değilim, tersine ‘Sahnelere çıkma’ diyen bir aileyiz biz. Lakin çıkmak mı istiyorsun, en kaliteli yerlere çıkarttırdım. Bütün sanatkarlarla oturttum onu. Benim bu gücümü ondan ayrıldıktan sonra kullanamayacağını bildiği için de 5 ay sonra sahnesiz kaldı, bu türlü çamur atmaya başladı. Türk halkı artık bunu yemiyor” diye konuştu.

“YARGI GEREKEN KARŞILIĞI VERECEK”

Hiçbir magazin programına katılmadığını söz eden Kalfa, “Kimi tehdit edelim. Ettiysem şayet, bu iletiler nerede? Dövdüysem, darp raporu nerede? Ne şantajı ya? Niçin meskene kitleyeyim? Yakın etrafım biliyor benim Tuğçe ile keyifli olmadığımı, ayrılmak istediğimi baskılarından ötürü. Aile baskısıyla bu hale geldik. Aileler tanıştırdı bizi, bir gözümü açtım nişanlanmışım. Nişanlanacak bir adam da değilim. O kadar iş yoğunluğumuz var ki bunlara baş takacak bir adam değilim, lakin ailem olsun, yuvam olsun dedim. Edebimizle gittik istedik. Evvelki alakaları üzere yasak bağlara girmedim ben. Namusluca adam üzere gittim istedim ben. Artık de algı yaratmaya çalışıyorlar, Burak şöyle, Burak böyle” diye konuştu. Bir gazetecinin “Ne oldu da bu türlü bir paylaşım yaptı?” sorusuna Kalfa, “5 ay bekledi. Yeni bir ilgim olunca, ‘ne yaparım diye düşündü, buradan vururum’ dedi. Oradan vurmaya çalışıyor lakin vuramaz” halinde yanıt verdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top