Tunceli’ye çıkarma yapan İmamoğlu, kameralar önünde Kılıçdaroğlu’nu aradı: Sizden habersiz geldim

Tunceli’de temaslarda bulunan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “değişim” tartışmaları nedeniyle ortasının açık olduğu CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile kameraların önünde bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na, “Genel liderim cebinizi aradım fakat ulaşamadım.” dedi. Telefonu kapattıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile daima görüştüklerini söyleyerek, “Sokağın başında genel başkanımı aradım, ‘Vallahi sizden habersiz Tunceli’ye geldim, bilginiz olsun’ dedim” sözlerini kullandı.

KENTİ KARIŞ KARIŞ GEZDİ

İstanbul Büşükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, gün içinde Tunceli ilçelerindeki Alevi inanç merkezlerine yaptığı ziyaretlerin akabinde akşam saatlerinde kent merkezine ulaştı.

ZİYARETTE EŞİ DE EŞLİK ETTİ

İmamoğlu’na Tunceli ziyaretinde eşi Dilek İmamoğlu ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol eşlik etti. İmamoğlu, esnaf ziyaretleri sırasında Kılıçdaroğlu ile bir telefon görüşmesi de gerçekleştirdi.

“CEBİNİZİ ARADIM FAKAT KARŞILIK VERMEDİ”

Kameralar önünde Kılıçdaroğlu ile konuşan İmamoğlu, “Genel liderim cebinizi aradım lakin yanıt vermedi. Konutunu numarasını da çevirdim. Vallahi Tunceli’deyiz, mutluyuz burada ziyaretlerimizi yapıyoruz. Dilek’le buradayız. Yarın da aslında sizinle çok konuştuk fakat bir türlü gidemedik. Nazimiye’de bir konukevi yapmıştık biliyorsunuz. Orayı ziyaret edeceğiz. Düzgün Babayı ziyaret edeceğiz sonra dönüş yapacağız, inşallah. Bir isteğiniz var mı? Bu benim dördüncü gelişim. Zati çok seviyorum. Lakin bu sefer gitmediğim Gözeler’in kaynağına gittik.” dedi.

“VALLAHİ SİZDEN HABERSİZ TUNCELİ’YE GELDİM”

Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin akabinde Tunceli Meydanı’nda kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, “Az evvel sokağın başında aradım Sayın Genel Liderimizi. ‘Vallahi sizden habersiz Tunceli’ye geldim. Bilginiz olsun’ dedim. Ben, sizin selamınızı ilettim. Onun da size çok selamları var. Onu da iletmiş olayım” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top