İsmail Kartal: Türkiye’ye galibiyetle dönmeyi hedefliyoruz

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde temsilcimiz ile Danimarka takımı Nordsjaelland karşı karşıya gelecek.

30 Kasım Perşembe gecesi saat 23.00’te Right to Dream Park’ta oynanacak maç öncesinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal ve kaleci İrfan Can Eğribayat basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’ye galibiyetle dönmeyi hedefliyoruz”

İsmail Kartal, kelamlarına şu biçimde başladı:

Konferans Ligi’nde biz önderiz. Buraya da kazanmak için geldik. Hava kaideleri soğuk fakat saha yeri pek hoş. Burada maçı kazanmayı hedefliyoruz. Rakibimiz de âlâ bir grup. Onların da planları var, bu planlarını kestirim ediyoruz. Yaptığımız tahlillerle, nasıl oynayacağımızı çalıştık. Bunun karşılığını alarak Türkiye’ye galibiyetle dönmeyi hedefliyoruz.

“Öncelikli amaç 3 puan”

Hedeflerinin 3 puan olduğunu belirten Kartal, şunları dedi:

Öncelikli maksat 3 puan. 3 puan alamıyorsak, en makus 1 puanla ayrılmayı hedefliyoruz. Fenerbahçe için düşündüğümüz en ülkü 11 ile alana çıkacağız.

“Sakatlığı olan oyuncularımızın tedavileri sürüyor”

Sakat oyuncuların son durumları hakkında ise İsmail Kartal, şu kelamları sarf etti:

Sakatlığı olan oyuncularımızın tedavileri sürüyor. Gün gün takip ediyoruz. Şu an geri dönüşlerle ilgili bir şey söylemek için erken olur.

“Milli Kadroya gitmeyi ben de çok istiyorum”

İrfan Can Eğribayat ise şu sözleri kullandı:

Milli Kadroya gitmeyi ben de çok istiyorum. Onun da sırası gelecektir. O kapıda açılacaktır. Kıymetli olan grubun başarısı. Hocamızla daima konuşuyoruz. Çıktığım vakit elimden geleni yapıyorum. Oynamak yahut oynamamak sorun değil. Bu büyük toplulukta olduğum için memnunum. Forma talihi geldiğinde, gelimden geleni göstereceğim.

“Takım için elimizden geleni yapacağız”

Zemin ile ilgili kıymetlendirme yapan Eğribayat, şu açıklamayı yaptı:

Hava İstanbul’da da soğuktu. Burada da -5 falan. Soğuk bizi etkilemez. İnşallah kazanıp, keyifli bir biçimde Türkiye’ye döneriz. Taban kaleciler için de çok kıymetli. Hocamız ile yere baktık. Olağan yapay çim üzere değil, biraz daha yumuşaklık vermişler. Atladığımızda bir yerlerimiz ağrıyacak lakin sorun değil. Ekip için elimizden geleni yapacağız ve güzel oyunla kazanmak istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top