Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosovalı mevkidaşı Osmani-Sadriu ile görüştü

AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birlikte Gelişmek: Sorumluluklar, Aksiyonlar ve Çözümler” temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2023’teki konuşmasının akabinde Osmani-Sadriu ile bir ortaya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Osmani-Sadriu ortasındaki görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

“İsrail savaş cürümlerinin hesabını vermeli”

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Osmani-Sadriu görüşmesine ait açıklama yaptı.

Görüşmede, Türkiye-Kosova bağlantıları, bölgesel ve global hususlar ile İsrail’in Filistin’e yönelik taarruzları çerçevesinde son gelişmelerin ele alındığı aktarılan açıklamada, şu sözlere yer verildi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in savaş hatalarının hesabını vermesi için milletlerarası toplumun birlik içinde hareket etmesi gerektiğini, bölgede kalıcı ateşkesin sağlanması ve insani yardımların Gazze’ye ulaştırılması için Türkiye’nin çabalarını sürdürdüğünü tabir etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Kosova’nın tanınması konusunda dayanağını artırarak sürdüreceğini ve Kosova’nın bulunduğu bölgede de barış ve istikrarın yolunun diyalogdan geçtiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top