Hello Games Sizleri Yeni Bir Maceraya Davet Ediyor: Light No Fire

No Man’s Sky’ın tanıtıldığı birinci günü hatırlıyor musunuz? Bundan tam 10 sene evvel şimdi gençliğinin baharında bir yazarken, bu tanıtım aklımı çıkartmıştı. Bu 10 senede hem Hello Games’in hem de No Man’s Sky’ın tekrar dirilmesine tanıklık ettik. Sonunda oyunculara “vaat ettiklerini” gerçekleştirdiklerine inanan stüdyo, 10 yıl sonra yeni oyununu resmen tanıttı.

Dün gece düzenlenen The Game Awards etkinliğinde sahneye çıkan Hello Games kurucusu Sean Murray, Light No Fire isimli yeni oyunlarını büyük bir heyecanla tanıttı. Light No Fire, stüdyonun daha evvelki oyunu NMS üzere prosedürel olarak geliştirilen bir dünyadan oluşacak.

Evet, dünyadan.

Hello Games’in son yıllarda gezegen tasarımı konusunda büyük bir deneyim edindiğini söylemek yanlış olmaz. Ancak No Man’s Sky içerisinde, Light No Fire’ın geçeceği dünya büyüklüğünde bir gezegen bulunmuyor. Bu dünyayı arkadaşlarınız ile birlikte deneyim edebileceksiniz.

TGA sahnesinde oyun hakkında açıklamalarda bulunan Murray, Light No Fire’ı “gerçek bir açık dünya” olarak tanımlıyor. Zira bu oyunda, içinde bulunduğunuz dünyanın -ki gerçek dünya büyüklüğünde olacak- her köşesine sıkıntısız biçimde seyahat edebileceksiniz. Hatta isterseniz bu seyahatlerinizde garip uçan yaratıklar da kullanabilirsiniz…

Ben oyunu Ark ile harmanlanmış No Man’s Sky üzere görüyorum. Fragmanın birtakım sahnelerinde oyuncuların kendilerine kentler kurduğunu görebiliyoruz. Tıpkı vakitte Ark’taki üzere etrafımızdaki yaratıkları evcilleştirebileceğiz üzere görünüyor.

Bu ortada Murray’in, sunumdan sonra attığı şu tweet de bana kahkaha attırdı.

Light No Fire’ın Steam sayfası açılmış durumda. İsterseniz oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top