Meral Akşener’den, Yanıkömeroğlu’nun istifasına birinci yorum: Son ayrılacak arkadaşımdı

İyi Parti’de seçim öncesi adaylık beklentisi karşılanmayanlar, seçim sonrası sonuçtan mutlu olmayanlar derken istifalar arka arda geldi.

Son günlerde ise CHP’nin iş birliği teklifinin reddedilmesinden sonra partideki ayrılıklar hızlandı.

Bu kapsamda Âlâ Parti Kurucular Heyeti üyesi Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, toplumsal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamayla partiden ettiğini duyurdu.

Yanıkömeroğlu, “Kurucular Konseyi üyesi olduğum Uygun Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Kuruluş hedef ve unsurlarımızdan bir müddettir uzaklaşmış olmanın kederi içerisindeyim. Bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da ülkemin çıkarlarına öncelik vererek çalışmalarıma devam edeceğim.” sözlerini kullandı.

Dağılma evresine gelen partide moralleri bozan bu istifalar Trabzon ziyaretinde Âlâ Parti Genel Lideri Meral Akşener’e soruldu.

Yanıkömeroğlu’nun istifasının CHP’nin teklifinin reddedilmesiyle bağlantısı de hatırlatılan Akşener, hususa ait birinci sefer konuştu.

“Partiden ayrılacak son isimdi”

Akşener, Yanıkömeroğlu’nun partiden ayrılacaklar arasıda son kişi olacağını düşündüğünü söyledi.

Akşener şöyle konuştu:

Ben partimizden ayrılan, ayrılırken de bana hakaret eden iftira atan arkadaşlarımız dahil, hiçbirinin aleyhinde ne yorum yaptım ne de giden kişiyi üzecek onu zora sokacak rastgele bir cümlem davranışım olmadı. Bir birçok hakaret etmesine iftira atmasına karşın.

Şimdi Ayşe Sibel Hanım Allah şahittir herhalde partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim, zira bir bayandı iş insanıydı ve parti kurulurken o devrin koşullarında gelip bize kurucu oldu.

Gerçekten bu türlü gördüğün bir arkadaşımdı. Hasebiyle kararına hürmet duyuyorum. Demokrasi üzerinden bakıldığında, alınan karardan Sayın Yanıkömeroğlu hoşlanmayabilir hürmet duyuyorum fakat ‘Hayır’ oy verenlere hürmet duymamız gerekiyor. Münasebetiyle muvaffakiyetler diliyorum kendisine.

Söyleyecek fazla bir kelamım yok fakat inanın çok şaşırdığımı söz etmek isterim. Birtakım giden arkadaşlarımız evvelce altyapı hazırlarlar zira gitmek için lakin nitekim hiç beklemediğim bir davranış biçimiydi. İyisi olsun ne diyeyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top