Davutoğlu’ndan cumhurbaşkanı adaylığı bildirisi

ANKA

Genel seçim hezimeti sonrası dağılan 6’lı masanın küçük ortaklarından Gelecek Partisi’nin önderi Ahmet Davutoğlu, mahallî seçimlerde ile ittifak kurma konusunda anlaştı.

Tek başına iktidar olma hayallerinden vazgeçmediklerini her fırsatta lisana getiren Davutoğlu, birinci kere cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıkladı.

Partisinin İstanbul Vilayet Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

“Siyasette hiçbir vakit argümansız olmadım”

Siyasette hiçbir vakit savsız olmadım. Ne ilim hayatımda ne de siyasi hayatımda savdan vazgeçtim. Makamdan vazgeçtim, tezimden vazgeçmedim. İktidardan vazgeçtim, prensiplerimden vazgeçmedim. Zira şunu bilir, şuna inanırım. En güçlü kişi kendisiyle ve inandığı bedellerle barışık olan kişidir. En güçlü saraylardan oturan, servetlere sahip olan değil inandığı üzere yaşayan, yaşadığı üzere inanan kişidir. Biz yaşadığımız üzere inananlardanız. İnandığımız üzere yaşamaya çalışanlardanız. Alışılmış ki gönlümüz isterdi ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde sizlerin gönlünde yatan kararla, fikirle biz aday olalım. Lakin bir şey daha vardı benim hayatımda prensip edindiğim. Bu parti, evvel ben diyen değil, partim diyenlerin partisidir.

İlk seçimde cumhurbaşkanı adayı olacağım

Ben tek başıma yürüdüğümde bu kahramanlar üzere siz niçin yanımda yoktunuz? O STK’lar artık gelip keşke seçimlerde size tek başınıza mühür verseydik, diğer partilere elimiz gitmedi diyenler. Dürüst olun. Bir de bana rüşvet veriyorlar. ‘Bundan sonraki başkanımız sizsiniz.’ Bakın, ben sizi servetlere ve iktidarlara davet etmiyorum. Ben sizi zahmete davet ediyorum. Ben sizi Ankara’da iktidar olmaya değil, Kuvayi Ulusala üzere milletin içinde gayret etmeye çağırıyorum. Allah’ın müsaadesiyle, inşallah, bundan sonraki birinci seçimlerde kendi partimizin logosuyla her yerde girmek için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Saadet Partisi’yle kurduğumuz ahit bağı çerçevesinde, onlarla birlikte istişare edeceğiz. Her partiye açık olacağız. Lakin bundan sonraki birinci seçimlerde hayalinizdeki savlar harekete geçecek. Gelecek Partisi tek başına iktidarın ve ben de tek başına Cumhurbaşkanlığı adaylığının öncüsü olacağım. Kimseden kuşkum yok. Kimseden çekinmem yok. Bu ideali gerçekleştirmek ve milletin davasını yürütmek isteyenlerle kaç kişi olurlarsa olsunlar yürüyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top