Pelin Batu’ya “HDP’den aday olacak mısın” sorusu

Cansu Canan Özgen’in kanalına konuk olan TV programcısı ve tarihçi Pelin Batu, siyasete atılacağı ile ilgili söylentilere açıklık getirdi.

Her seçim devrinde kendisiyle ilgili argümanların ortaya atıldığı Pelin Batu, “Hayırlı olsun diyelim mi? Siyasete gireceğin konuşuluyor.” sorusunu yönelten Cansu Canan Özgen’e şöyle cevap verdi:

Bir Allah’ın kulu beni arayıp teklif etmiyor

Ya markete, kursa, derse gidiyorum, sokakta iyi olsun aday oluyormuşsunuz diyorlar.. Neredeyse her seçimde bu konuşuluyor. Bir Allah’ın kulu beni arayıp teklif etmiyor. Soran da olmuyor. Kelamda gazeteciler bunu yazmışlar ya da televizyon programlarında söylemişler.

“HDP ya da GÜZEL Parti’den teklif gelse de kabul etmezdim”

Bana çok tuhaf geliyor. Zira gazetecilik tarifinde bu türlü bir haber yaparsan ya da bu türlü bir şey söylem edersen doğruluğunu kanıtlaman gerekir. Beni arayan olmadı, arayıp da bu türlü bir teklif var mı diye soran da olmadı. Yazılıyor, çiziliyor, en son ben duyuyorum. Yani o denli bir şey yok. Münasebetiyle HDP ya da GÜZEL Parti, o denli bir teklif dahi olmadı. Ben de aslında olsaydı da kabul etmezdim. Hasebiyle yok yani. Güzel olsun havada kaldı, kusura bakma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top