Okan Buruk: Avrupa’da yine kupa kazanmak üzere bir hayalimiz var

UEFA Şampiyonlar Ligi A Kümesi’nde temsilcimiz Galatasaray, Danimarka grubu Kopenhag’la karşı karşıya gelecek.

Parken Stadyumu’nda oynanacak kritik karşılaşma 12 Aralık Salı gecesi saat 23.00’te başlayacak.

Bu maç öncesinde ise sarı-kırmızılı grubun teknik yöneticisi Okan Buruk, açıklamalarda bulundu.

Başarılı çalıştırıcı kelamlarına şu formda başladı:

3 kadronun da devam etme ve elenme bahtı var. Biz alışılmış ki kazanmaya geldik. Rakibimizin ne kadar koşu aralığı yüksek bir kadro olduğunu biliyoruz. Yarın dirençli bir oyun bekliyoruz. Bu stadyum bizim için değerli, 2000 yılında burada bir kupa kazanmıştık. Fakat maçın ne kadar şiddetli geçeceğinin farkındayız.

Avrupa’da kupa kazanma hayalleri olduğunu belirten Buruk, şunları dedi:

UEFA Kupası’nı aldığımızda oyuncuydum, o his çok farklı fakat teknik adam olarak burada olmak da çok farklı bir his. Avrupa’da yine kupa kazanmak üzere bir hayalimiz var. Onu gerçekleştirmek için çok heyecanlıyım. Onun için bu maç çok kıymetli benim için.

Kopenhag’a saygısızlık yapmadığını söz eden Okan Buruk, şu kelamları sarf etti:

Biraz 90’lı yıllara gidiyorum bunları görünce, o vakit bunlar kullanılırdı ekibi motive etmek için. Benim Kopenhag grubuna karşı bir saygısızlığım olduğunu düşünmüyorum. Tersine onların kümede her ekibi yenebileceklerini söyleyen benim. Benim açıklamamda Bayern’in bir düzey altta oynadığını söylemiştim. Kopenhag, çok beğendiğim ve gayret gücü yüksek bir ekip.

Hakem kararlarıyla ilgili Okan Buruk, şu değerlendirmeyi yaptı:

Son iki maçta hakem kararları daima aleyhimize oldu lakin oynanmamış bir maç konuşmak hakikat olmaz. Hakeme yüzde yüz güveniyoruz. Üst seviye bir hakem misyon alacak yarın, iki kadro ismine da adil kararlar alacağını umuyorum.

2000 yılındaki UEFA Finali hakkında konuşan Buruk, şu sözleri kullandı:

UEFA Finali’nde öz itimadımız çok yüksekti. Yeterli oyunculardık, güzel ekiptik ve bu yüzümüze de yansıyordu. Oyuncularımda da bunu görüyorum. Maçtan evvel gülmeleri, eğlenmeleri bir öz itimat göstergesi aslında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top