The Day Before Yalnızca Birkaç Günde Oyuncularının Onda Dokuzunu Kaybetti

Gerçek mi, değil mi, çıkacak mı, çıkmayacak mı derken The Day Before yayınlandı ve Steam’de bugün itibariyle 18 binden fazla incelemede %20 ortalamayla Çoğunlukla Olumsuz olarak yılın en makûs oyunlarından biri olduğunu gösterdi.

Oyunun çıkış yaptığı gün 38104 oyuncu eş vakitli olarak oyunu oynuyordu lakin The Day Before’un neye benzediğini gören ve yanılgılarından bunalan oyuncular kısa müddet içinde hem oyunu iade etmeye hem de oynamamaya başladılar. Oyuncu sayısının büyük bir süratle düşüş yaşadığı oyun dün 7700 oyuncuya kadar düşmüştü, bugün ise 3600’lerde geziniyor. Yani oyuncuların onda dokuzluk bir kısmı The Day Before’un oynamaya bedel olmadığına kanaat getirmiş durumda.

  • The Day Before’un Geliştiricisinden ‘Şüphecilere’ Taş!

Aslında oyun erken erişimde, o yüzden eksiklerin yahut kusurlarının olması olağan. Oyunun geliştiricisi Fntastic de son yayınladığı yamayla “en kritik problemleri çözdük ve genel performansı artırdık” demişti. Bu yamayla ayrıyeten oyunda vazifeleri tamamlayınca kazanılan oyun içi para ünitesi Woodcoins ölçüsü da beş katına çıkarılmıştı.

Ancak oyuncular hala daha The Day Before’un “gerçek” bir oyun olup olmadığı konusunda emin değil, hazır alınmış assetlerle çabucak hazırlanmış bir oyun imgesine sahip olduğu sıkça söyleniyor. Fntastic bu tenkitlerin önüne geçebilecek mi yoksa The Day Before’u da bu yıl Gollum ve King Kong üzere oyunların yanına mı göndereceğiz, önümüzdeki günlerde belirli olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top